Przewóz osób – jak wybrać najlepszą firmę?

Przewóz osób – ocena branży

Nareszcie nadeszły sierpniowe dni, niosące ze sobą słońce i obietnicę lenistwa. Lato zapukało do naszych drzwi po długich, zimowych miesiącach, a wraz z nim zbliża się termin naszych urlopów. Ale perspektywa wakacji w niewielkim gronie nie zawsze każdemu odpowiada. Wiele osób jako alternatywę wybiera inną opcję – wspólny wynajem busa i grupową wycieczkę w wybrane miejsce. Ale przewóz osób może prowadzić do wielu problemów organizacyjnych. Wystarczy pomyśleć o tym, jak chaotycznie przebiegają szkolne wycieczki, a chaos ten wcale nie wynika jedynie z młodego wieku pasażerów. W wielu przypadkach wynajęty pojazd jest po prostu niewygodny i źle przygotowany do dłuższych podróży. Przez to wymaga częstych postojów choćby po to, aby móc skorzystać z toalety. Dlatego zanim podejmie się decyzję o tym, którą firmę świadczącą usługi transportowe wybrać, lepiej zaznajomić się ze wszystkimi dostępnymi opcjami.

W stolicy mamy wybór

Na tle innych miast, stolica Warszawa dumnie wychodzi na prowadzenie jako miasto w którym istnieje niespotykanie wiele firm, które w swojej ofercie umożliwiają wynajem busów. Łatwo można to wywnioskować z faktu, że w mieście z tak wysoką liczbą mieszkańców, zapotrzebowanie na tego typu usługi jest proporcjonalnie większe niż te, które występuje w innych miastach polskich.

Wielość ofert

Firmy transportowe mają różne oferty. Wiele z nich jednak trzyma się podstawowego schematu, który obiecuje możliwość zarówno wynajmu osób jak i przewóz osób. Transport może przebiegać na różne dystanse. Niekiedy jedynie w granicach kraju albo nawet i poza granicami, rozciągając się tak daleko jak Unia Europejska. Obsługiwani klienci mogą być albo osobami indywidualnym albo biznesowymi.

Transport krajowy i międzynarodowy

Bardzo popularną opcją są przewozy na wycieczki zagraniczne lub krajowe. Wyjazdy na duże wydarzenia takie jak zawody sportowe lub rajdy. Popularne jest też organizowanie busa w ramach imprez okolicznościowych takich jak wesela, Komunie Święte, pogrzeby. Powrót większej ilości osób z podróży i ich odbiór z lotniska również często wymaga organizacji specjalnego środka transportu. Wszystko po to aby móc poradzić sobie z dużym bagażem. Natomiast dla klientów biznesowych często wynajmowany jest bus, aby zapewnić łatwy i szybki przewóz na konferencje lub szkolenia. Przewóz osób cieszy się ogromną popularnością wśród korporacji które regularnie organizują imprezy integracyjne.

Stan techniczny

Stan floty, jaki oferuje dana firma jest kolejny czynnikiem decydującym o jakości zapewnionych usług. Pozwala nam to odpowiedzieć na pytanie, czy warto wybrać daną firmę do realizacji swojego zlecenia. Po pierwsze, należy sprawdzić czy pojazdy przeszły wszystkie konieczne badania techniczne. Czy przed każdym poszczególnym wyjazdem są ponownie sprawdzane przez specjalistę. Ma to na celu zlokalizowanie potencjalnych usterek, które mogą w trakcie podróży spowodować niespodziewany nieszczęśliwy wypadek. Tego typu inspekcja powinna objąć również kierowców, którzy będą prowadzić wynajęty bus. Każdy z nich musi posiadać wszelkie niezbędne licencje i pozwolenia. To one dają mu możliwość legalnego przewozu osób zarówno na terenie Polski jak i całej Unii Europejskiej. Przewóz osób to bardzo odpowiedzialna działalność.  Jeżeli chodzi o kwestie techniczne to bez wątpienia liderem jest firma Przewóz osób.

Warunki transportu

Kolejnym kryterium wyboru jest ilość osób, jakie chcemy przewozić. Nie wszystkie firmy mają w swojej ofercie opcje dla grup tak dużych jak na przykład 60-osobowe, które wymagają wynajmu bardzo rozbudowanego autokaru. Większość ofert skupia się na vanach, które mogą pomieścić mniej więcej około 10 osób lub zwykłych autobusach, gdzie nie licząc kierowcy, powinno wystarczyć miejsca dla 20-osobowej grupy. Ale niezależnie od wybranego rodzaju pojazdu, każdy z nich powinien być odpowiednio wyposażony. W obecnych czasach klimatyzacja to podstawa, zwłaszcza gdy bierzemy pod uwagę długą podróż w czasie letnim, kiedy to skwar lejący się z nieba bardzo szybko nagrzewa wnętrze każdego pojazdu do niesamowicie wysokich temperatur. W takich warunkach odpowiedni przepływ powierza jest nie tylko kwestią komfortu, ale też i bezpieczeństwa, bowiem bez niego temperatura mogłaby zacząć stanowić zagrożenie dla życia pasażerów. Należy również pamiętać, że nie każda długodystansowa podróż może się wiązać z postojem na okres nocny.

Dlatego też bardzo istotne jest, aby fotele w środku miały możliwość regulacji, to znaczy, aby każdy mógł je rozsunąć lub rozłożyć, zwłaszcza gdy podróże trwają na tyle długo, że pasażerowie będą potrzebowali snu. Oprócz tego dobrze jest mieć coś, co zapełni długie godziny bezruchu, dlatego też większość pojazdów wyposażona jest w odtwarzacze DVD, co umożliwia włączenie wybranego filmu i dostarczenie znudzonym pasażerom odrobiny rozrywki. W przypadku wycieczek podczas których obecny jest przewodnik, bardzo często wynajmowany jest bus w którym zainstalowany jest sprzęt nagłaśniający wraz z mikrofonem. Dzięki temu każdy pasażer autobusu może bez problemu usłyszeć historie opowiadane przez przewodnika, jednocześnie obserwując opisywane widoki za oknem.

Zakończenie

Jak widać, przed każdym wynajmem pojazdu lepiej zastanowić się nad dostępnymi firmami świadczącymi usługi transportowe. Wiele z nich ma konkurencyjne ceny, które należy przyrównać do naszych i oczekiwań oraz do budżetu, jaki mamy na daną wycieczkę. Wszystko zależy od ilości przewożonych osób, typu pojazdu, jaki będzie konieczny do przewozu, dystansu jaki ma pokonać ten pojazd oraz tego, czy wycieczka będzie krajowa czy zagraniczna. W wielu firmach, przy częstym korzystaniu z ich usług, możliwe jest otrzymanie rabatów na dalsze zlecenia w ramach nagrody dla stałych klientów. Zatem nie ma potrzeby zwlekać. Już dziś zacznij planować podróż swoich marzeń. Jeżeli dokładnie rozważysz swoje opcje to nie ma potrzeby się martwić. Na pewno dotrzesz wszędzie szybko i bezpiecznie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *